Zdravotnictví

Facebook příspěvky

Česká televize: Nemocnicím chybí peníze na provoz

DALŠÍ NEMOCNICE BEZ PENĚZ Pětici středočeských nemocnic, které zřizují nebo zakládají města, chybějí peníze na provoz. Radnice proto požádaly o finanční podporu Středočeský kraj. Ten ale pomoc odmítá.

Zveřejnil(a) ČT Severovýchod dne Sobota 30. listopadu 2019

Články

Středočeský kraj si chce půjčit až 6,5 miliardy korun. Miliarda pro nemocnice

28.01.2020

Středočeský kraj si chce půjčit od Evropské investiční banky (EIB) až 6,5 miliardy korun. V následujících třech až čtyřech letech mu to umožní financovat investice ve zdravotnictví, sociální péči, dopravě a školství. O přijetí úvěru bude krajské zastupitelstvo hlasovat v dubnu nebo červnu, včera schválilo záměr. Opozice se novému úvěru nebrání, chce ale znát seznam projektů, na něž peníze půjdou.

Přečíst více

Peníze od kraje pro menší nemocnice

21.10.2019

Mělnický starosta Ctirad Mikeš podepsal společně s dalšími třemi starosty a pěti řediteli nemocnic středočeských měst memorandum, které žádá kraj o vyčlenění peněz na zajištění péče v nemocnicích. Jde o ty nemocnice, které nepatří do majetku kraje. Tedy i o tu mělnickou.

Přečíst více

Nemocnice a starostové vybídli kraj,aby přispěl menším nemocnicím

14.10.2019

Zástupci pěti středočeských nemocnic a starostové několika měst ve společném memorandu vybídli kraj, aby dal příspěvek dohromady 250 milionů korun menším nemocnicím měst nebo soukromých společností. Podle zástupců nemocnic a měst by tím kraj podpořil konkurenceschopnost těchto nemocnic, u nichž může hrozit až omezování akutní péče. Řekli to novinářům.

Přečíst více

Krajské nemocnice má hlídat nová společnost. Ve správní radě chybí STAN

18.02.2019

Středočeští zastupitelé schválili založení obchodní společnosti „Nemocnice Středočeského kraje“. Nová akciovka má poskytovat servis oblastním nemocnicím i kraji, který je jejich vlastníkem. V kontrolním orgánu společnosti, tedy správní radě, však chybí zástupce nejsilnějšího opozičního klubu.

Přečíst více