Veřejné zakázky a dotace

Facebook příspěvky

Michael Kašpar: Co hejtmanka dál tají o autě pro manžela?

“Hejtmanka i její úřad vytrvale odmítaly ukázat doklady, kdo skutečně platil provoz manželova auta. Tajná je podle úřadu...

Zveřejnil(a) Michael Kašpar dne Pátek 27. prosince 2019

Věslav Michalik: Středočeskému kraji stále vládne duch Davida Ratha

Středočeskému kraji stále vládne duch Davida Ratha. To je důvod, proč si ANO tak rozumí s ČSSD a KSČM. Další střípek do...

Zveřejnil(a) Věslav Michalik dne Čtvrtek 7. listopadu 2019

Věslav Michalik: Víte, jaký je rozdíl mezi čistou a podezřelou veřejnou zakázkou?

Víte jaký je rozdíl mezi čistou a podezřelou veřejnou zakázkou? U té čisté můžete soutěžit bez omezení, máte dost času...

Zveřejnil(a) Věslav Michalik dne Sobota 18. ledna 2020

Věslav Michalik: Koalice vede kraj od jednoho policejního vyšetřování k druhému

Další zpráva ze Středočeského kraje, ze které fakt nemám radost. Mrzí mně, že koalice ANOČSSDKSČM vede kraj od jednoho...

Zveřejnil(a) Věslav Michalik dne Pátek 13. prosince 2019

Články

Pokuta za chybné zakázky? Krajští silničáři jsou proti

11.02.2020

Nespravedlnost, proti níž se je třeba bránit, a chybný úsudek. Tak hodnotí vedení Krajské zprávy a údržby silnic Středočeského kraje (KSÚS) 300tisícovou pokutu za způsob zadání zakázek na obnovu vodorovného značení v roce 2017, již této příspěvkové organizaci kraje uložil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

Přečíst více

Rekonstrukce chodníků, parkování i kanalizace v Kolíně

02.12.2019

Kolín chystá v několika oblastech rekonstrukce ulic. „Schválili jsme zadávací řízení pro veřejnou zakázku na stavební práce kvůli rekonstrukci Klenovické ulice,“ potvrdila místostarostka Iveta Mikšíková.

Přečíst více

Středočeské dotace pro vyvolené

27.11.2019

Na některé obce ve středních Čechách se usmálo štěstí. Mohou si požádat o krajskou dotaci, která jim pokryje náklady na rekonstrukci vodovodů a kanalizace. Jediný problém je v tom, že dotační titul byl schválen teprve včera, tedy měsíc po nabídce ke zprostředkování dotace firmy Marka Semeráda napojenou na vládnoucí koalici.

Přečíst více

Další hejtmančin fond

25.11.2019

Zatímco v mnohých českých městech a obcích už o rozpočtu rozhodují sami lidé, kraje zatím cestu participativních rozpočtů opatrně zkouší. Nově ho navrhuje Středočeský kraj - podle návrhu, který schválilo středočeské zastupitelstvo, by lidé směli rozhodovat o částce 50 milionů korun.

Přečíst více

Středočeská koalice zazdila pokusy prověřit podezřelé smlouvy

03.04.2019

Starostové a nezávislí se opakovaně domáhali toho, aby kontrolní orgány Středočeského kraje prověřily podezřelé smlouvy, které úřad uzavřel s desítkami externích spolupracovníků. Kontrolní výbor, v jehož čele je středočeský zastupitel za STAN Ivo Šanc, se ale situací kolem smluv opakovaně odmítl zabývat. Koalice ANO a ČSSD držená komunisty má ve výboru převahu, díky které návrh Starostů zazdila.

Přečíst více

Policejní zásah u harleyářů. Ve firmě, která dostala dotaci 10 milionů od Středočeského kraje

07.12.2018

Firma Klasik Moto získala také 2,7 milionu od státní agentury Czechtourism. Právě kvůli zakázkám agentury se detektivové zajímají o ministryni Kláru Dostálovou z ANO.

Přečíst více

Jermanová poslala miliony na oslavy motorkářů. Peníze skončily v zahraničí

26.11.2018

Kraj loni schválil desetimilionovou dotaci na vlastní propagaci. Hejtmanství odmítá prověřit, za co motorkáři peníze utratili.

Přečíst více