Odpady

Facebook příspěvky

Pavla Štrobachová: Zapuštěné kontejnery

Některá místa před a po ...najdi alespoň 2 rozdíly 😀😀😀 za Smečno krásnější...

Zveřejnil(a) Pavla Štrobachová dne Pondělí 9. prosince 2019

Martin Exner: Ukliďme Česko 2020

Před časem mě oslovil keškař Michal Matěj z Vraňan, jestli by mohl spolu s přáteli, hledači kešek, vysbírat odpadky...

Zveřejnil(a) Martin Exner dne Neděle 19. ledna 2020

Martin Exner: ČOV Nová Ves dokončena

ČOV Nová Ves dokončena, uklizena, zkušebně zavodněna. Dnes zaškolení obsluhy, kterého jsem se také zúčastnil. Kanalizaci...

Zveřejnil(a) Martin Exner dne Pondělí 3. února 2020

Články

Firma chce zavézt pískovnu Sandberk u Kolína odpadem. Lidé i město jsou proti

07.02.2020

Společnost Kamenolomy plánuje při rekultivaci písníku Sandberk jeho částečné zavezení až 1,8 milionu tun odpadu. Vyplývá to z projektu Sanace a rekultivace dobývacího prostoru Kolín. Ten dostal od Krajského úřadu Středočeského kraje zatím nepravomocně zelenou. Rybáři i město chystají odvolání, lidé podepisují petici.

Přečíst více

Rekultivace jezera podle krajské koalice ANO+ČSSD+KSČM

26.01.2020

Zavážení písníku Sandberk. To je kauza, který nyní hýbe veřejností. Společnost Kamenolomy, která na Sandberku mnoho let těžila, nyní ukončila těžbu a již od začátku měla danou povinnost následně prostor rekultivovat. Vytvořil se tedy projekt, který posuzuje krajský úřad. Proti projektu se ale zvedla vlna nesouhlasu.

Přečíst více

Nový systém vybírání poplatku za svoz odpadu

16.01.2020

Od Nového roku najel Kolín na nový systém vybírání poplatku za svoz odpadu. Už se neuzavírají smlouvy, z platby se stal normální místní poplatek. „Je samozřejmě mnoho dotazů, neustále odpovídáme, hodně lidí už chodí platit, jen pro zajímavost - hned první den přišlo na pokladnu 360 lidí,“ předeslal starosta Michael Kašpar.

Přečíst více

Vyšší poplatek za svoz komunálního odpadu.

25.12.2019

Část Středočechů si příští rok připlatí za vodu, zdražení se týká statisíců lidí na Kladensku, Mělnicku, Příbramsku i v dalších částech regionu. Například v Kladně a Benešově podraží i nájemné v městských bytech, v Berouně i dalších městech i poplatek za pobyt a v Rakovníku, Kladně či Kolíně také poplatek za svoz komunálního odpadu.

Přečíst více