Hospodaření

Facebook příspěvky

Petra Pecková: Až 2,5 miliardy korun pro Kraj. Koalice to zamítla

Až 2,5 miliardy korun pro Středočeský kraj. Za to by se daly postavit vodovody, kanalizace. Daly by se za to udělat...

Zveřejnil(a) Starostka Petra Pecková dne Úterý 28. ledna 2020

Věslav Michalik

Je to více než deset let, kdy vznikl poměrně silný tlak na změnu zákona o rozpočtovém určení daní tak, aby i menší města...

Zveřejnil(a) Věslav Michalik dne Čtvrtek 26. prosince 2019

Články

Jak přihrát do středních Čech víc peněz?

23.01.2020

Připravovat návrh novely zákona o RUD neboli rozpočtovém určení daní začala pracovní skupina Asociace krajů ČR. V tiskové zprávě o tom ve středu informoval středočeský krajský úřad. Pro střední Čechy je možnost změny pravidel, podle nichž stát rozděluje krajům výnosy z daní, nanejvýš aktuální: jejich politici se nezávisle na stranickém dresu shodují, že by bylo spravedlivé, aby kraj dostával víc.

Přečíst více

Hnutí ANO odmítlo miliardy pro kraj navíc, nemyslí na lidi

13.01.2020

Středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) odmítla jednat o návrhu hnutí STAN o změně přerozdělování peněz krajům, které by regionu přineslo ročně 2,5 miliardy navíc do rozpočtu. Argumentovala tím, že jde o politický návrh. Sama přitom uvedla, že hnutí ANO chystá předložit vlastní změnu zákona letos v dubnu.

Přečíst více

Chtěli jsme získat pro kraj 2,5 mld navíc.

10.01.2020

Středočeský kraj má šanci získat od státu do svého rozpočtu až dvě a půl miliardy navíc. Počítá s tím novela zákona o rozpočtovém určení daní, kterou sepsalo hnutí STAN.

Přečíst více

Zabránili jsme tunelu

26.11.2019

Zastupitelé za hnutí STAN uspěli s kritikou chystaného vyrovnání Středočeského kraje se společností Mladá RP s.r.o., která je v pronájmu v někdejším vojenském výcvikovém prostoru u Milovic. Kraj zatím firmě nezaplatí zamýšlenou částku 125 milionů korun (bez DPH), kterou určil znalecký posudek. STAN částku rozporoval.

Přečíst více

Tunel za 70 milionů. To jen tak nenecháme!

22.11.2019

Středočeská koalice v čele s hejtmankou Jaroslavou Pokornou Jermanovou se na pondělním zastupitelstvu chystá schválit vyrovnání se současnými nájemci části pozemků někdejšího vojenského výcvikového prostoru u Milovic. Společnosti Mladá RP s.r.o. má vyplatit 125 milionů korun (bez DPH). Radní přitom vycházejí ze znaleckého posudku, který si kraj nechal vypracovat.

Přečíst více